« Powrót

Tańsze karty niespersonalizowane!

Od 20 marca br. pasażerowie zapłacą mniej za wydanie karty niespersonalizowanej. Kaucja zwrotna wynosić będzie 5 zł.

Karty niespersonalizowane wydawane są we wszystkich punktach obsługujących ŚKUP (Punkty Obsługi Klienta, Punkty Obsługi Pasażera, Stacjonarne Automaty Doładowania i w 800 kioskach oznaczonych logo ŚKUP) bez dodatkowych formalności. Przy pobraniu karty pasażer musi opłacić koszt kaucji zwrotnej. Od 20 marca kwota kaucji ulegnie zmianie. Za wydanie karty należało będzie uiścić kwotę w wysokości 5 zł (a nie jak dotychczas 20 zł). W przypadku gdy karta nie będzie już potrzebna, pasażer może dokonać jej zwrotu w Punkcie Obsługi Klienta. Warunkiem otrzymania zwrotu wpłaconych pieniędzy jest przedstawienie dowodu zakupu karty.

Wybór tego rodzaju karty zapewnia dostęp do wszystkich podstawowych funkcji, takich jak: elektroniczny bilet, e-portmonetka oraz niekwalifikowany podpis elektroniczny. Nie można na niej zapisywać biletów okresowych imiennych, danych powiązanych (np. ulg na bilety) i nie służy jako identyfikator użytkownika.

Mimo, że karta spersonalizowana cieszy się większą popularnością, to z wersji na okaziciela również korzysta spora grupa użytkowników. Od początku działania systemu ŚKUP wydano ponad 16 tys. kart niespersonalizowanych. Najczęściej korzystają z nich osoby przyjezdne, jeżdżące komunikacją miejską okazjonalnie, bądź kierowcy, którzy używają jej do płacenia za parkowanie.

Koszt wydania duplikatu karty nie uległ zmianie.