Wypełnij wniosekKOMUNIKAT:

Sprawdzanie zawartości karty ŚKUP

Pasażerowie mogą sprawdzić zawartość swoich kart ŚKUP w aplikacji Mobilny ŚKUP, Punktach Obsługi Pasażera, Stacjonarnych Automatach Doładowania, czytnikach umieszczonych w pojazdach oraz w 800 kioskach oznaczonych logo ŚKUP. Dzięki temu można szybko uzyskać informacje o aktywnych i oczekujących na aktywację biletów oraz poznać saldo e-portmonetki. Stan karty ŚKUP można też sprawdzić w Portalu Klienta z zastrzeżeniem, że część elementów systemu jest off-line, stąd też informacje dostępne na Portalu mogą nie uwzględniać operacji z ostatnich godzin. Z tego powodu rzeczywisty stan karty może nie zgadzać się z tym wyświetlanym na Portalu.

POZNAJ ŚKUP

Śląska Karta Usług Publicznych to projekt Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Karta ŚKUP jest używana jako nośnik biletów komunikacji miejskiej oraz ulg.

Na Karcie ŚKUP można zakodować również pieniądz elektroniczny wydawany przez mBank S.A. (tzw. e-portmonetka), którym można opłacić przejazd wg. taryfy odległościowej (kilometrowej) ZTM jak i zakupić bilety elektroniczne.

Kartą można posługiwać się we wszystkich pojazdach kursujących na zlecenie ZTM (autobusy, tramwaje, trolejbusy).

Kartą można również zapłacić za usługi parkowania w Katowicach oraz w Tychach.